Oratech Technologies
 
.: Ürünlerimiz-ORATECH :.
Ürünlerimiz
Kategorize Veri Yönetim Sistemi

Veri ambarı, bir işletmenin ya da kuruluşun değişik birimleri tarafından canlı sistemler aracılığı ile toplanan bilgilerin, gelecekte kullanılabilecek ya da değerlendirilebilecek olanlarının arka planda üst üste yığılarak birleştirilmesinden oluşan büyük çaplı bir veri deposudur. Kategorize Veri Yönetim Sistemi, bu verilerin tek bir donanıma (sunucu, disk ünitesi vb.) bağımlı kalmadan gerçek Grid Mimarisi ile verinin fiziksel olarak farklı ortamlarda aktif olarak donanım kaynaklarının en üst düzeyde kullanılmasını sağlar. 

Dağıtılmış sistemlerde verinin tek bir sunucu veya storage'a bağlı kalması engellenmektedir. GOOGLE firmasının search motorunun dünya üzerindeki kesintisiz teknolojisi bu noktadadır. Storage'ların RAID mimarisi; birden fazla sunucu veya storage'ın logical RAID uygulanmış hali gibidir. Farklı ortamlardaki sunucu veya disk üniteleri storage'ların logical ortamda RAID yapılmasıyla oluşturulur. Bazı ülkelerde bu teknik çözümün örnek projeleri ve patentleri çalışmaya devam etmektedir. Atlantik'in geliştirdiği "Durdurulamaz Sistem" başlığı altındaki projede, dünyada kullanılan bu teknoloji kullanılmaktadır.

Durdurulamaz Sistem'in temel prensibi, sistem çalışırken karşılaşılabilecek her hangi problemde, çalışmaya devam eden sunucular sayesinde sistemin kapanmadan çalışmaya devam etmesi üzerine kurulmuştur. (DWH dataları, Internet üzerinden TV yayını, arama motoru , mail server / AsyaMail, vb. uygulamalar için en uygun ortamlardır.)

GSM ve INTERNET CDR kayıtlarının normalize edilip, verinin özellik ve içeriğine göre tanımlanıp (GSM: CALL, SMS, GPRS, WAP, PTALK Internet: CALL, SMS, GPRS,Chat ,Voice Service Skype-Facebook-bebo-gaming network, Servis Sağlayıcı,Web trafiği.. vb. yeni gelecek tüm incelemeye tabi datalar), dağıtık mimaride sunucu/storage alanlarına en iyi sorgulama yöntemine göre birden fazla site kopyalama ile depolanması. Sistemi yöneten Agent ve servisler ile uygulama sorgu taleplerine, en uygun ortamlardan tüm veri analizi ile cevap dönülmesini sağlamak. 

Sistemin teknik yaklaşımı: veri tutulan alanın dağıtık yapıda bir havuz olduğunu düşünerek, sisteme aktarılan datanın özelliğini ve tipini belirleyerek storage havuzuna aktarılması. Taleplerin hangi tipe/tiplere yapıldığı bilindiğinde dinamik olarak hangi sistemlerden hangi SQL ifadesi ile çekileceği hazırlanıp (TALEP PARSE İŞLEMİ) sorgu sonuçlandırılmaktadır. 

 

 

Bizden Haberler
Oratech, Moldova'nın 25. Bağımsızlık Yıl Dönümü Resepsiyonuna katılım gerçekleştirdi
Moldova’nın 25. bağımsızlık yıl dönümü resepsiyonu düzenlendi. Swissotel’deki resepsiyona Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Moldova’nın Ankara Büyükelçisi Igor Bolboceanu, diğer birçok ülkenin büyükelçisi ve yetkililer katıldı.
Gazi Teknopark Urge projesi kapsamında firma tanıtımı
Gazi Teknopark firmalarını Ekonomi Bakanlığının ?Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi’ (URGE) projesi çerçevesinde uluslararası rekabet güçlerinin geliştirilmesine yönelik ihtiyaç analizi, istihdam, danışmanlık, eğitim hizmetlerinin ardından şimdide yurtdışı pazar araştırması için Amerika'ya seyahat düzenliyor.
Nijerya Büyükelçiliği'nin Oratech ziyareti
Oratech ofisine yaptıkları bu değerli ziyaretlerinden dolayı Oratech yetkilileri memnuniyetlerini belirttiler.
Uganda Başbakanı Sayın Ruhakana Rugunda ile Oratech toplantısı
Oratech'in Nijerya Ziyareti
Türkiye'ye gelerek Oratech projeleriyle yakından ilgilenen heyet Oratech'i Nijerya'da ağırladı.

 
   
Hakkimizda
Hakkımızda
Bakış Açımız
Organizasyon Şeması
Partnerlerimiz (İş Ortaklarımız)
İnsan Kaynakları
Ürünlerimiz
Genel Tanıtım
Mobil Cihaz Kayıt Sistemi
Kategorize Veri Yönetim Sistemi
Üçüncü Göz
Arı Kovanı
NCKS
Tanımlı/Tanımsız Büyük Veri Yönetimi (FIM Projesi
VABIS
MailCenter (MXC)
OraEnerji (ORE)
Semantik Görsel Data Link Analiz (BIGDATA - SDA)
Akıllı Telefon Üretimi (Full screen / Unframed)
WEB SANTRAL
Near-Chat
Veritabanı Koruma Paketi (DBSecurity)
Talend / Bigdata projesi
Referanslar
Kamu Referanslarımız
Özel Sektör Referanslarımız
İletişim Bilgileri
Telefon: +90 312 485 36 34
Fax: +90 312 484 31 75
e-mail: info@oratech.net
   
 
2010 © Oratech | Sitede yayınlanan yazı, görüntü, resim ve kodların kullanılması yasaktır. Tüm hakları Oratech Bilişim Danışmanlık Pazarlama Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti.'ye aittir.
Tasarım ve Uygulama Oratech